Sezonowa wymiana opon

Wykonamy dla Państwa wymianę opon na letnie lub zimowe. W naszym serwisie posiadamy stanowiska pracy wyposażone w narzędzia niezbędne do zmiany ogumienia, jak również wyważenia kół zarówno z obręczami stalowymi i aluminiowymi.

Ważną kwestią jest odpowiedni dobór opon do warunków panujących na drodze. W okresie przejściowym między sezonem letnim, a zimowym zachęcamy wszystkich klientów do odwiedzenia naszego zakładu wulkanizacyjnego.

Kiedy wymienić opony na letnie lub zimowe?

Nie ma jednej sztywnej reguły mówiącej kiedy należy zmienić opony. Pamiętać jednak należy że oba te ogumienia w zależności od temperatury otoczenia zmieniają lub tracą swoje właściwości, a to może znacząco przełożyć się na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.

Dlatego sygnałem do wymiany opon powinny być przede wszystkim warunki pogodowe oraz w zależności od rodzaju opon – utrzymujące się dłuższy czas niskie lub wysokie temperatury.

 

Wymiana opon na zimowe

W przypadku zmiany opon na zimowe warto sobie założyć, że opony letnie powinniśmy zmienić na zimowe w momencie kiedy za oknem średnia temperatura w ciągu doby utrzymuje się poniżej zera.

Wymiana opon na letnie

W przypadku opon letnich należy przyjąć całkiem podobną zasadę. W momencie kiedy za oknem średnia temperatura w ciągu doby utrzymuje się na poziomi temperatur dodatnich, warto przedsięwziąć środki zmierzające do sezonowej wymiany opon.

Wymiana opon – zakres usług

  • Demontaż kół z pojazdu
  • Zamiana Opon
  • Wymiana wentyli ( jeśli są uszkodzone )
  • Wyważenie kół samochodowych
  • Ponowny montaż kół na samochodzie

Przechowalnia opon

Wszystkim klientom korzystającym z sezonowej wymiany opon w naszym serwisie, proponujemy również pozostawienie swoich opon w naszym serwisie. W ramach usługi – przechowalnia opon zabezpieczymy Państwa opony oraz ulokujemy w specjalnie przystosowanym do tego celu magazynie.

Dzięki dodatkowej usłudze jaką jest przechowalnia opon, sezonową zmianę opon jesteśmy wstanie ograniczyć wyłącznie do Państwa wizyty w naszym serwisie. Więcej informacji na temat usługi znajdą Państwo w dziale przechowalnia opon na naszej stronie.